Калькулятор расчета монолитного плитного фундамента тут obystroy.com
Как снять комнату в коммунальной квартире здесь
Дренажная система водоотвода вокруг фундамента - stroidom-shop.ru

Як вберегти свої електричні прилади від перепадів напруги

Вчора, мабуть, багато хто звернув увагу на “заварушку” в районі третього будинку.

Сталася надзвичайна подія – відгорів на вході в будинок нульовий провід, відповідно в деяких квартирах напруга впала до 50 вольт, а інших  зросла до з80 вольт (при нормі 220 вольт). Як результат – згоріло декілька котлів, декілька холодильників, компьютерів, мікрохвильвок та інші побутові прилади. Більше повезло квартирам які були підключені до фази, де напруга впала до 50 вольт.

Даний будинок побудований ще в 53 році, коли ніхто про телевізори в кожній квартирі, холодильники, пралки ще й не мріяв. Плюс на першому поверсі відкрито кілька магазинів, серед яких найбільшим споживачем енергії є Рукавичка, яка ще до того всього зібралася відкривати пекарню.

А лінії з того часу ніхто не міняв. Отож все старе, перегружене та недоглянуте і приводить до таких неприємностей з великими збитками.

Цікаво було спостерігати як електрики ВУЖКГ не хотіли відкривати щитову, як пробували спихнути проблему на РЕМ, та видавалися на вигляд не зовсім тверезими.

Хоча навіть не спеціалісту було видно, що відгорів нуль, який виходить зі щитової на будинок, в чиїй це відповідальності, і на кого писати позов до суду пояснити людям не змогли.

 

Чого тільки мешканці будинку, які вийшли на стихійний мітинг після аварії не почули. Це і звинувачення що винні жителі будинку, бо включили велику нагрузку, також електрик звинуватив жильців, що хтось крав в будинку електроенергію та ін. Були також версіїї що в Рукавичці робили пробний запуск пекарського обладнання.

Потрібно все таки віддати належне начальнику ВУЖКГ п. Ванівському В.І. який оперативно створив комісію, що пройшла по квартирах та склала акт, що в кого згоріло.  Дальше про компенсацію за ремонт техніки ніяких домовленостей не було. Наразі відомо, що жителі які постраждали від аварії готують судовий позов. Хто буде  відповідачем ?? Мабуть РЕМ та ВУЖКГ.

Що з того вийде, будемо слідкувати.

Також відомо, що в нашому місті такі випадки не поодинокі. Причина відома і характерна для всього ЖКГ України, це зношення ресурсів мереж.

Ніхто в розвиток  не вкладає ні копійки, максимум, це латають діри. Також рідко кому вдається добитися компенсації, враховуючи корумпованість влади та  судів. Право на стороні тих, хто має більше блату та грошей.  Всі спихають один на другого ВУЖКГ на РЕМ, РЕМ на Рукавичку, і так по колу.

 

Хотілося би порадити  мешканцям нашого міста захист від такого лиха. Ніхто від  цього не застрахований. Перепади напруги у нас дуже часті, і не тільки в 3 будинку.

Захистити свої прилади можна зовсім недорого, за допомогою реле контролю напруги (РКН), яке встановлюється на квартиру чи будинок, і  коли напруга виросте більше 250 вольт, або впаде нижче 160 чи менше вольт (параметри встановлюються самостійно), реле напруги відключить всі споживачі Вашого помешкання. Причому зробить це дуже швидко – за 0,2 сек, чи менше.

Вартість такого реле 400-500 грн. Вартість ремонту телевізора після таких перепадів також гривень 800. А ще якщо включити сюди нерви, то прилад окупиться за один перепад напруги вдвоє, або втроє.

Можна ще встановити стабілізатор напруги на квартиру, чи будинок. Але він буде вартувати в десятки разів більше.

Бережіть себе і своє майно, і нерви.

Матеріал ніякого відношення до реклами РКН не має.

І подивіться на цей бардак:

Дорогі друзі! Ви можете поділитися інформацією на своїх сторінках в соцмережах.
Будемо Вам дуже вдячні.

Залишити відповідь