Калькулятор расчета монолитного плитного фундамента тут obystroy.com
Как снять комнату в коммунальной квартире здесь
Дренажная система водоотвода вокруг фундамента - stroidom-shop.ru

Невідкладна допомога – біль за грудиною і гіпертонічний криз

КАРДІОАПТЕЧКА

Якщо Ви хочете бути впевнені, що в складній ситуації, коли рахунок йде на хвилини, Ви зможете максимально допомогти собі чи своїм близьким, я дуже рекомендую Вам мати при собі і у всіх можливих місцях Вашого перебування невеликий набір недорогих таблеток, а саме:

Нітрогліцерин 0,5 мг – 2 таблетки (Або флакон спрею Ізокет – він, правда, дорожче)
Аспірин 500мг (Ацетилсаліцилова кислота 0,5) звичайний без оболонки – 1 таблетка
Каптоприл 25мг 2 таблетки
Фізіотенс 0,2 мг – 2 таблетки

 

БІЛЬ ЗА ГРУДИНОЮ

Багато відчувають болі в ЛІВІЙ ПОЛОВИНІ грудної клітини, природно, пов’язуючи їх з серцем. Як правило, ці болі не є життєнебезпечними (хоча кожен конкретний випадок вимагає лікарської консультації та відповідного обстеження).

Набагато більш небезпечними є БОЛІ ЗА ГРУДИНОЮ (тобто відчуваються посередині грудної клітини), які виникають на висоті фізичного або нервового навантаження, після виходу на холод або після їжі. Болі зазвичай ці інтенсивні і вимагають скасування навантаження або термінового прийому ліків, при цьому валідол, корвалол і валокордин чи корвалмент не допомагають.

Отже, якщо у Вас (або людини що знаходиться поруч ) з’явилися різкі загрудинні болі – покладіть під язик одну таблетку нітрогліцерину. Від прийому нітрогліцерину може різко впасти тиск, тому пацієнту краще присісти або лягти. Таблетку нітрогліцерину можна замінити одним уприскуванням спрею Ізокет (тільки спочатку зробіть один вприск просто в повітря, щоб переконатися, що спрей готовий до роботи).

Якщо протягом 5-7 хвилин біль не пройшла, потрібно дати другу таблетку нітрогліцерину (або зробити друге впорскування Ізокета) і викликати бригаду Швидкої Допомоги З КАРДІОГРАФОМ (буває, і досить часто, що на приступ стенокардії приїжджає бригада БЕЗ кардіографа).

Через пару хвилин після другої таблетки нітрогліцерину потрібно розжувати таблетку аспірину. На цьому функція аптечки завершена, потрібно залишити пацієнта сидячи або лежачи чекати бригаду Швидкої Допомоги. Решта – робота фахівців, і не треба більше вживати ніяких дій, вони можуть тільки погіршити ситуацію.

Виклик Швидкої Допомоги в такій ситуації – дія обов’язкова, навіть фахівці визнають, що краще госпіталізувати і потім відпустити десять осіб без інфаркту, ніж залишити одного інфарктника вдома. На кону стоїть життя.

А  якщо у Вас (або близьких) вже поставлений діагноз «Стенокардія», без такої аптечки просто не можна існувати. Дії при нетиповому (тривалому) нападі стенокардії – точно такі ж.

 

ГІПЕРТОНІЧНИЙ КРИЗ

Гіпертонічний криз – це підвищення Артеріального Тиску, що супроводжується важкими больовими відчуттями –головним болем, нудотою, блювотою,  головокружінням, або симтомами інсульту – ослабленням сили рухів однієї сторони тіла, порушенням мови. Часто хворого з кризом морозить, при нормальній навколишній температурі.

Природно, в цій ситуації потрібно спочатку виміряти Артеріальний Тиск. Якщо цифри високі (як правило, більше 160/90) – має місце Криз. Якщо у пацієнта спостерігається хоч якась симптоматика, крім головного болю, краще викликати бригаду Швидкої Допомоги.

У нашій країні на кризи припадає майже половина викликів бригад, і хай все-таки з ситуацією розбираються фахівці.

Якщо криз супроводжується прискореним серцебиттям, збудженням – краще дати під язик 1 таблетку Фізіотенса 0,2 мг. Якщо через 15 хвилин »верхній» (систолічний) тиск не впав на 20 одиниць – можна дати другу таблетку Фізіотенза під язик і чекати приїзду бригади. Більше давати не можна!!!

Якщо фізіотенза немає – слід дати під язик 1 таблетку каптоприлу, а через 15 хвилин, якщо тиск не знижується слід прийняти другу таблетку каптоприлу в дозі 25 мг. (Можна каптоприл, чи фізіотенз замінити на каптопрес 50 мг (1 табл під язик), ніфедипін 10 мг (1 табл під язик, фармадипін 3-10 крапель на цукор. При тиску вище 200 мм.рт.ст. під язик 1/2 або 1 табл клофеліну).  Після прийому клофеліну пів години не вставати.

Дуже корисно буде з гіпотензивними препаратами, що перераховані вище, прийняти ще препарати валер`янки, під язик розкусити корвалмент, він заспокоює та рефлекторно розширює судини серця, покращуючи кровообіг в серці, який дуже страждає при підвищенні артеріального тиску.

Якщо криз буде «спокійний», без збудження і прискореного пульсу, замість фізіотенза потрібно дати під язик 1 таблетку каптоприлу (25мг). Як правило, однієї таблетки досить!

Коринфар при кризах за сучасним рекомендаціям застосовувати не можна.

Якщо є найменші сумніви в оцінці ступеня важкості криза, краще викликати Швидку Допомогу. Вам не пришиють хибний виклик, не хвилюйтеся. Після купірування кризу (бажано в найближчий день) пацієнту потрібно поспілкуватися з кардіологом на предмет зміни лікування – адже криз, як правило, є наслідком неадекватної терапії.

ЗАПАМ`ЯТАЙТЕ: Приведені вище ліки є швидкодіючі, починають діяти через 3-5 хвилин і зменшують артеріальний тиск на протязі 15 хвилин. Діють вони також недовго – до 6 годин. І їх не можна замінити препаратами, які починають діяти через годину, а на максимум виходять через 6 годин (еналаприл, енап, лізиноприл, раунатин, дібазол та інші). Такі препарати застосовують для комплексного лікування гіпертоніїї.

Отже, давайте вивчимо напам’ять (або краще роздрукуємо) ці нескладні рекомендації і покладемо в пакетик наш набір таблеток. Хто знає, як завтра обернеться життя!

 

Бережіть себе.

Дорогі друзі! Ви можете поділитися інформацією на своїх сторінках в соцмережах.
Будемо Вам дуже вдячні.

2 коментарів для “Невідкладна допомога – біль за грудиною і гіпертонічний криз

 • 05.11.2017 в 23:22
  Permalink

  У мене при підвищенні тиску болить голова дуже і морозить руки і ноги стають холодними. Скажіть чому так стається?

  • 08.11.2017 в 15:53
   Permalink

   Причина в тім, що у Вас скоріше всього є затруднена прохідність в хребтових артеріях шиї, коли їх “затискає”, тоді зменшується прилив крові до судино-рухомого центру, який знаходиться на дні четвертого шлуночка мозку, і віддається команда, звузити перефирійні судини та збільшити кровопостачання мозку. Як результат периферійні судини звужуються, (вас починає морозити), підвищується артеріальний тиск, мозок отримує більше крові.
   Необхідно зробити УЗД шийних судин – будете точно знати з якої сторони затруднено кровопостачання головного мозку.
   На жаль адекватного лікування немає, крім масажів шиї та спеціальних вправ, які допомагають розблокувати місце, яке затискає судину.

Залишити відповідь